blobid0.gif 

Välkommen till Gottsundaskolan! 

Vad roligt att du ska börja på Gottsundaskolan! Vi vill nu veta vilket språk du vill läsa, vilken profil du vill ha och om det är någon/några kompisar som är extra viktiga för dig att hamna i samma klass som.  

Språkval 

Välj det språkval du önskar. 

Profilval 

Alla elever på skolan som går i åk 6 och 7 har en profil. Gör ditt val utifrån listan i formuläret. För mer information om respektive profil - klicka här!  Från och med årskurs 8 så är det bara de elever som har fotbollsprofil som fortsatt har profil på schemat.  

Kompisval 

Om du har några önskemål om blivande klasskamrater så fyller du i deras namn längst ner i formuläret. 

Vi behöver dina val senast fredag den 13/5!

Fyll i formuläret!

Du måste fylla i allt som är markerat med *.

Vårdnadshavare
Välj ett alternativ
Välj en av de profiler skolan erbjuder!
Välj en av de profiler skolan erbjuder!
Skriv gärna med för- och efternamn.
Formuläret kunde inte skickas. Försök igen om en liten stund.
Uppdaterad: